BODYBOARD CAPE TOWN TRIP


Rozpoczęło się Safari. W języku suahili człowiek na safari to człowiek nie osiągalny. Świat, gdzie każdy jest w każdej chwili osiągalny wydaje mi się pusty. Podróż odbyła się jak każda inna nad morze – 12-14 godzin w podróży to norma. Różnica jest taka, że przelatuje tysiące kilometrów a nie tłukę się pociągiem przez całą Polskę.

Cape Town Bodyboarding PolskaDoha Airport Qatar

Miałam przesiadkę w Katarze, Doha. Ewidentnie się tam przelewa. Lotnisko jest wielkie i żeby przejść do odpowiedniej bramki trwało 30 minut. Skórzane fotele wygodniejsze niż gdziekolwiek indziej.

Znacie to uczucie, kiedy nie możecie w coś uwierzyć do samego końca? Dopiero, kiedy bucha Ci w twarz powiew ciepłego powietrza zdajesz sobie sprawę, że rozpoczęła się podróż i to całkiem na dobre. Słowo realna ma tu duże znaczenie, bo ostatnio za duża czasu marnuje się na surfowaniu, podróżowaniu, ale po Internecie.

Najciekawsze jest, kiedy pisałam to zadanie po powyżej pomyślałam sobie, że to kłamstwo odnośnie nieosiągalności, bo będę pewnie codziennie na Internecie. Nie jest tak wcale. Za wiele się dzieje a Internet tylko w kafejce.

„ Free Thursday”, co znaczy wolne czwartki. Chodzi się wtedy po małych galeriach sztuki i pije za darmo wino. Bardzo spodobała mi się ta inicjatywa. Ludzie są dużo bardziej czuli artystycznie i świadomi, jakie dzieła powstają w ich mieście. Po całym dniu, który już trwał 30 godzin ból w stopach był taki sam ja po całym weselu przetańczonym w obcasach. Marzyłam tylko, żeby iść spać, obudzić się i uwierzyć, że naprawdę jestem w RPA.

Cape Town partyDom, w którym mieszkam jest trochę za Cape Town. Dzielnica Table View. Tam pracujemy jako instruktorzy kita. W wolnych chwilach, których jak na razie jest dość dużo cisnę na falach.  
Cape Town Bodyboarding Polska (5)

cape town 2014 (52)

Cape town mystic house

Cape Town Bodyboarding Polska (1)
Surf tripów tu nie brakuje. Jeździmy w wiele różnych miejsc. Pojechały raz do Muizenberg. Teoretycznie jest to już Ocean Indyjski bo jest po drugiej stronie miast. W rzeczywistości woda nie jest tam dużo cieplejsza, ale są najmilsze zwierzaki Południowej Afryki – rekiny. Kiedy dojechałyśmy okazało się, że własnie przypłynęły i lokalni wywiesili czerwoną flagę, która oznacza – look out. Po tak długiej podróży nie było mowy, żeby wrócić bez złapania choćby jednej fali…
Cape Town Bodyboarding Polska (4)

Cape Town Bodyboarding Polska (8)

 Mieszkamy na południkowo północnej plaży, więc codziennie mamy mamy nieziemskie zachody słońca.Cape Town Bodyboarding Polska (3)Często jeździmy na poranne pływanie o 6.20 🙂 Ekipa 4-8 osób z uśmiechem na twarzy wstaje, wciska się w mokre pianki i do wody łapać ukochane fale.
Cape Town Bodyboarding Polska (2)Byliśmy również w Silwerstroomstrand. Fala łamała się tam bardzo daleko od brzegu.
Cape Town Bodyboarding Polska (12)
Cape Town Bodyboarding Polska (6)

Shark Bay jest idealnym miejscem na kite. Zdjęcie poniżej mówi samo za siebie jak bardzo kite jest tutaj popularny. cape town 2014 (88)
Cape Town Bodyboarding Polska (7)

Poranny surf check i joga wpisały się już w harmonogram. Cape Town Bodyboarding Polska (9) Fal, którą mamy centralnie przed domem. Czekamy na hegemony.
Cape Town Bodyboarding Polska (10)

Cape Town week 1
Tagi:                                
Translate »