Surfing na Olimpiadzie Tokyo 2020
źródło: http://stwww.surfermag.com/wp-content/uploads/2016/08/Opening-Ceremony_Juniors-2012_Panama-copy.jpg

Surfing na Olimpiadzie !

Surfing na Olimpiadzie to już oficjalne info, które zostało podane do opinii publicznej 3 Sierpnia 2016, tuż przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Organizacja IOC po głosowaniu dodała surfing to listy gier sportowych w Tokio 2020 roku.

w szczegółach:

  • Wydarzenie odbędzie się w oceanie, a nie w basenie tak jak planowano na początku. Dokładne miejsce to Chiba,  45 minut drogi od Tokio.
żródło: http://www.surfertoday.com/travel/9237-surfing-in-japan-during-the-tokyo-2020-summer-olympics
żródło: http://www.surfertoday.com/travel/9237-surfing-in-japan-during-the-tokyo-2020-summer-olympics
  • 40 zawodników: 20 mężczyzn, 20 kobiet
  • W grę wchodzą tylko shortboardy only; nie longboardy, bodyboardy, czy SUP.
  • Kraje z całego Świata będą reprezentowane podczas tych zawodów.

 

 

 

 

 

International Surfing Association prezydent i założyciel Reef Fernando Aguerre był od zawsze przekonany o dołączeniu surfingu na Olimpiadę.

Kiedy WSL kupiło basen ze sztuczną falą Kellyego Slatera, większość ludzi zostało przekonanych, że Suring na Olimpiadzię będzie wyglądał własnie tak. Dlaczego więc w Tokio zdecydowano się na zorganizowanie zawodów w oceanie? 

Generalnie chodzi o pieniądze i zmarnowane inwestycje. Organizator Igrzysk nie chce konstruować żadnych budynków, które będą służyć wyłącznie podczas zawodów. Basen z falami został oceniony jako mało wydajny finansowo i prawdopodobnie po zakończeniu sezonu nie było by on więcej używany.

 

A jeżeli nie będzie odpowiedniej prognozy ? 

Żeby przeprowadzić zawody w tej dyscyplinie potrzebne są tylko dwa dni. Igdzyska Olimpijskie trwają w sumie dwa tygodnie. To okno czasowe powinno wystarczyć. Organizatorzy przeanalizowali dziesięcioletnią bazę danych dotyczących warunków na oceanie w tym regionie.

 

Miejsca gdzie są organizowane letnie Igrzyska nie zawsze są blisko wybrzeża. Czy to oznacza, że będzie w przyszłości używany basen z sztucznymi falami ?

Jak dotychczas przyszłości jest teletem otwartym. Z pewnością baseny z falami mogą być rewolucją w ocenianiu surfingu. Nie będzie straty czasu na kwalifikacji fal. Będzie można się skoncentrować głównie za zawodnikach, na ich stylu itp.

Jak będzie wyglądać zaplecze konkursowe ?

Idea jest taka, aby zrobić miejsce w których chce się być. Plan zawiera organizację sceny, która będzie trwała przez całą Olimpiadę. Podczas tego eventu będą prowadzone zajęcia jogi, jedzenie organiczne itd. Możliwe, że zorganizują tam rampę na skate. Będzie to pierwsze tego typu przedsięwzięcie – może będzie wyglądać podobnie jak U.S Open.

Jak bedą wyglądać kwalifikacje ?

IOC ogłosiła, że chce mieć najlepszych sportowców oraz długą listę krajów, które będą konkurować. Generalnie kwalifikacje nie będą się opierać tylko i wyłącznie na śmietance czołowych zawodników z rankingu WSL. Większość dobrych surferów jest z Australii, Brazylii i Stanów Zjednoczonych. Nie mniej jednak są również dobrzy zawodnicy z Costa Rica, Peru, Anglia oraz inne zakątki Świata.

 

źródło: http://www.surfermag.com/features/it-is-offically-official-surfing-is-now-an-olympic-sport/#RSVg9bE1fOVQiiEy.97

Surfing na Olimpiadzie
Tagi:        
Translate »