Wypożyczalnia desek Hel – bodyboard

W sezonie 2016 zapraszamy do wypożyczalni desek bodyboard , która znajduje się na Helu w Chałupach przy dworcu.

Bodyboarding – szybka nauka surfingu  …..

Pływa się w pozycji na brzuchu. Fale można łapać dokładnie tak samo jak na surfingu czy desce sup. Praktykuje się też bodyboarding w pozycji drop knee ( klęcząc na jednym kolanie ) lub  stand Up, gdzie stoisz jak na desce surfingowej . Dodatkowo wykonuje się obroty oraz ewolucje w powietrzu, wybijając się z dużej fali. Ułatwienie polega na tym, że mamy dodatkowo na nogach płetwy. Płetwy pomagają przejść przez przybój ( piana powstająca po załamaniu fali) Ponadto ułatwiają rozpędzanie się do złapania fali. Najważniejsze jest aby były dopasowane do rozmiaru stopy. Polecam z doświadczenia używać zawsze skarpetki neoprenowej. Deska bodyboard nie przypomina oryginalnej deski surfingowej, bo ma mniejsze rozmiary i jest z miękkiego materiału. Dzięki temu możesz z nią wygodnie jechać przez całą Polskę. Składa się ona głównie z polietylenu, polipropylen, włókna węglowego. Szybka nauka surfingu oraz jak dobrać deskę dowiesz się czytając nasz poradnik.

Fale na Bałtyku….

Polskie fale są dobrym miejscem do nauki bodyboardingu. Zaczynasz od małych fal, które łamią się jeszcze na płytkiej wodzie. Jeśli chcesz to robić rekreacyjnie to zatrzymujesz się na tym etapie. Zamiast leżeć plackiem na plaży możesz aktywnie spędzić czas, bawiąc się na falach z całą rodziną. Jeśli jednak chcesz poczuć więcej adrenaliny, wybierasz większe fale, które powstają na Bałtyku podczas sztormów lub dzień po. Gdy już opanujesz zasady łapania fali możliwości są nieograniczone !

Pamiętaj, że bodyboarding jest dla wszystkich. Jeśli masz marzenia aby zostać surferem, to bodyboarding jest najlepszym sposobem na początek,ponieważ jest łatwiejszy od surfingu. Nie musisz stawać na desce – tylko na niej leżysz. Dzięki przebywaniu w wodzie nauczysz się czytać fale – jest to obowiązkowa umiejętność każdego surfera. Kiedy poznasz tajemnicę fali na bodyboardzie dużo szybciej uda Ci się opanować surfing. Nie zastanawiaj się dłużej tylko zacznij spełniać swoje marzenia ! Szybka nauka surfingu – wypożyczalnia desek Hel.

MIEJSCE 

Zapraszamy dodatkowo do Baru Huna na najlepszą pizze na półwyspie oraz ciemne czeskie piwo.

BAR

wypożyczalnia
Tagi:                    
Translate »